Kako je Bobby Unser zvani ujak Bobby umro? Obožavatelji tuguju za smrtnom utrkom legende: 'Bog dao Indyinom omiljenom ujaku'

'Bio je sveukupni paket - obožavali su ga obožavatelji, smiješan i šarmantan i istinski šampion', tweetovao je Indianapolis Motor Speedway nakon njegove smrti

Od sayantani nath
Ažurirano: 19:40 PST, 3. svibnja 2021 Kopirati u međuspremnik Kako je Bobby Unser zvani ujak Bobby umro? Navijači tuguju za legendom utrka

Bobby Unser zvani ujak Bobby (Getty Images)

Američka ikona za moto sport Bobby Unser, poznat i po nadimku 'Ujak Bobby', umro je u nedjelju, 2. svibnja 2021. U trenutku smrti imao je 87 godina. Trostruki pobjednik Indianapolisa 500 priznat je kao dvostruki državni prvak USAC-a, IROC-ov prvak, a također i za 13 pobjeda na usponu na brdu Pikes Peak.

Pozdravio je iz poznate obitelji Unser poznate po svom hrabrosti u utrkivanju na Indianapolisu 500 (Indy 500). Njegov brat Al četverostruki je pobjednik ikoničke utrke, dok je njegov ujak Louis devet puta pobijedio na usponu na Pikes Peak. Iza Bobbyja Unsera ostala je supruga Lisa, sinovi Bobby Jr. i Robby te kćeri Cindy i Jeri.

ČITAJ VIŠE

Kako je Top Gear’s Sabine Schmitz umrla u 51. godini? Svijet utrka odaje počast jedinoj ženi koja je osvojila 24 sata Nurburgringa

Od modela za zabavu do zahtjeva za pomicanjem zidova, pogleda na kontroverzni život legende F1 Ayrtona Senne na njegovu 25. godišnjicu smrti

Kako je Bobby Unser umro?

Prema Indianapolis Motor Speedwayu (IMS), poznati trkač i televizijska kuća umro je u svom domu u Albuquerqueu u Novom Meksiku. Poznato je da je umro prirodnom smrću.

'RIP na LEGENDU. Danas trkaći svijet oplakuje prolazak trostrukog prvaka Indianapolisa 500 Bobbyja Unsera. Bio je sveukupni paket - obožavali su ga obožavatelji, smiješan i šarmantan i istinski šampion. Ikona, uvijek pamćena. Godspeed, trkač ', objavio je IMS sa svog službenog računa.

Legende, koja je bila član više Kuća slavnih u automobilskom sportu, njegovi su se vatreni obožavatelji rado sjećali na društvenim mrežama. 'Prvi koji je osvojio 500 u 3 različita desetljeća, dok je zadnji završio u svom prvom startu i 1. u svom posljednjem startu. Jedna od najšarenijih, karizmatičnih i najzanimljivijih osobnosti utrka. God Speed ​​do Indyna omiljenog ujaka. Bobby Unser. Legenda, 'tweetao je spiker Indy 500, Jake Query.

'Uvijek ću pamtiti iskrene razgovore s legendarnim trostrukim pobjednikom # Indy500 Bobbyjem Unserom. Uvijek ga je držao živahnim. I to je blago rečeno. RIP 'Ujak Bobby', napisao je urednik Sports Illustrateda Philip B. Wilson.

ESPN-ov pisac Ryan McGee tweetao je 'Godspeed to stric Bobby Unser. Jedan od mojih najdražih intervjua u posljednjih nekoliko godina bio je sjediti s trostrukim dobitnikom # Indy500 2018. godine i razgovarati o svojim danima kao analitičar ABC TV-a. '

'Ujak Bobby koji umire početkom svibnja nije bio ono što sam imao na umu', tweetovao je ožalošćeni obožavatelj.

Ako imate vijest za vijesti ili zanimljivu priču za nas, obratite se na (323) 421-7514